על התמדה ועל 10 דקות שעושות את ההבדל

מאוד רציתי שהבנות שלי ידברו ברוסית. זה לא יצא בצורה טבעית. כשהלכנו לקלינאית תקשורת עם אחת הבנות, היא אמרה לנו לעבור לדבר עברית בבית, זאת בכדי שהילדה תקלוט שפה אחת לפחות. כך קרה שהייתי צריכה להתאמץ יותר כדי ששאר הבנות שלי יתחילו לדבר ברוסית.

מכיוון שלא מצאתי את הזמן ללמד רוסית בבית, החלטתי שאקדיש 10 דקות, בזמן שאני אוספת את נועה מהגן, ללימוד רוסית. החלטתי שבזמן הזה אדבר איתה ברוסית בלבד. השיטה הזאת נחלה הצלחה.

זה התחיל קשה לשני הצדדים – אני דיברתי ברוסית ונועה ענתה לי: "אני לא מבינה כלום, תעברי לעברית". אני התעקשתי, ותוך ניהול שיחת חולין רגילה – ברוסית, תרגמתי לה את המילים שהיא לא הבינה. כך היא התחילה לדבר ברוסית – כעבור שנה!

כעבור שנה, כבר יכולתי להוסיף שירים לדיקלום כדי להעשיר את השפה. כשחזרנו מהגן, עצרנו במקום קבוע לשחק בארנב והציד ובדמויות נוספות. לפעמים היא נהנתה ולפעמים פחות, אבל אני עדיין התעקשתי.

אנחנו נמצאים במרוץ מתמיד של החיים. תמיד נראה לנו שאין לנו זמן – לקרוא ספר, לעשות בובת גרב או פשוט לדבר עם הילדים, אבל אם מתכננים נכון – הזמן הזה נמצא, והתוצאות הן מרחיקות לכת!

עשר דקות בהן מלמדים את הילדים לנקות את הבית, עשר דקות לקרוא ספר מעשיר לילד, עשר דקות פשוט לדבר, עשר דקות לטיול עם אחד הילדים – כמובן שלא הכל באותו יום – אבל עשר דקות עושות הרבה הבדל!…..10 דקות פחות בווטס אפ….

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s