להתאמץ זה לאהוב החדש

כשאני עוברת בקניון ורואה ילד צורח והאמא המבוהלת שואלת אותו:"מה אתה רוצה?" וממהרת למלא את בקשתו, או מנסה לסתום לו את הפה עם גלידה שהיא קונה בחנות שממול ־ כשהיא עושה את זה, אני רוצה לארוז מזוודה, בעל, ילדים, הכל, ולעזוב מכאן למדינה אחרת. זאת תהיה מדינת חלומותי. במדינה הזאת יסבירו לילד שהתנהגות כזאת לא מקובלת, בה ההורים יפרטו לו "למה" הוא לא יכול לקבל את הדבר שרצה כל כך, בה אמא או אבא לא יפחדו מהילד שלהם, בה הם יעמדו על שלהם – גם כשקשה להם לעשות זאת, בה ילד ילמד לכבד את הסביבה שלו……בה אמהות ואבות פשוט יתאמצו. הם יתאמצו כי יאהבו את הילד שלהם, יאהבו אותו יותר מעצמם. הם ירצו שיגדל ילד טוב וירצו להמשיך לאהוב אותו (כי מי אוהב ילדים רעים?! … ואל תספרו לי על אהבת אם או אב לילד/ה. אני שומעת מספיק על הורים שלא רוצים לבלות עם ילדהם כי זה סבל צרוף בשבילם).

אז מתי אני מתאמצת?

כשאני מכבה טלויזיה (אף פעם לא באמצע תוכנית) ואומרת שזה מספיק. אני מתאמצת כי ילדים לא מרוצים בהתחלה מכיבויה ומביעים זאת במשפטים כמו "עוד תוכנית אחת" "עוד לא ראינו מספיק". אני מתאמצת כי יותר קל לענות להן "בסדר, עוד תוכנית". אני מתאמצת להסביר להן "שהן ראו מספיק" "שזה פוגע בהן כשהן רואות הרבה טלויזיה" "זה לא טוב למוח שלנו". הן עונות לי ואני שוב מתאמצת ומתעקשת, עד שאני מנצחת. הניצחון האמיתי מגיע לאחר מספר פעמים של מאמץ, כשגם להן כבר לא קשה לכבות טלויזיה והן משתפות איתי פעולה.

כשאני במקום להתבטל במיטה, משכנעת אותן לקרוא איתי ספר.

כשאחת הבנות חוזרת מביה"ס מתוסכלת, אני מקשיבה לה ומנתחת את המצב שבו היא הייתה ומציעה פתרונות, ולא פוסקת במהירות אור שהיא היחידה צודקת.

כשהבת שלי מתערבת בשיחה שלי ושל חברים שלי, אני מציינת שזה לא מנומס. אני באמת קוטעת את השיחה ומסבירה לה!

כשאני לוקחת אותן לטייל למרחקים ומתעקשת שילכו ברגל. גם כאן, התמורה מגיע כעבור זמן מה, כשהן מטיילות איתנו בכיף.

כשאני לקוחת אותן למוזאונים ומתעקשת שיסתכלו על הציור ויבינו מה מצוייר, איך מצוייר, כי אני רוצה שילמדו להתבונן ולהעריך אומנות.

כשאני מכריחה אותן ללכת לספריה ולהחליף ספרים כי חשוב לי שיראו ילדים אחרים עושים זאת. אני רוצה שיהיו כמו הילדים האלו (ולא אחרים…)

כשאני מוציאה ג'ינס נקי לחלוטין מסל כביסה, קוראת לבת שלי, עוברת איתה יחד על הג'ינס כדי לוודא באמת שהוא נקי ומפצירה בה לא לזרוק דברים נקיים לכביסה.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s