איך רזיתי 18 ק"ג

בעלי היקר הוא בן אדם חכם. כשהייתי בהריון עם הילדה הרביעית והתחלתי להשמין, בקצב מסחרר, ודאגתי "מה יהיה הלאה", הוא אמר לי: "תשחררי, אל תתעסקי במשקל כשאת בהריון, תרדי אחרי הלידה". הקשבתי, הפנמתי ושחררתי. ותתפלאו, הוקל לי. אומנם עליתי הרבה ק"ג, אבל הייתי מאושרת.

לדעת לשחרר זו תכונה חשובה – גם בהרזיה.

לשחרר משכנות שעושות ספורט יותר טוב ממך.

לשחרר מבחורה שעוברת לידך ונראת מחוטבת ומעוצבת.

לשחרר מהלחץ ביום שעלית, במקום לרדת במשקל.

לשחרר ולאכול משהו טעים.

לשחרר, לשחרר ובעיקר להיות סלחני כלפי עצמך.


כל מה שנכנס חייב לרדת, וקצת יותר

ועכשיו לכלל הפשוט: "כל מה שנכנס, חייב לרדת – וקצת יותר". אם את אוכלת יותר, את צריכה לעשות יותר דברים כדי להוריד את זה. אם החלטתי שהדיאטה שלי כוללת קפה ומאפה, אני יודעת שאני אצטרך לשלם על זה בהליכה, לדוגמא. במשוואה הזאת צריך להיות כנים עם עצמנו כי כל אחד מחליט לעצמו – מה הם המשתנים.

old weight


בחירת משתנים להרזיה

מה את אוהבת לעשות או קל לך יותר לעשות?

לטייל בערב עם בעל? להוריד אוכל בערב, אחרי חמש וללכת לישון מוקדם? להוריד סוכר? להוריד גלוטן? לאכול פחות פחממות? לעשות יותר ספורט? לאכול זריז ולטייל בהפסקת האוכל בעבודה? כדור רשת בשכונה? זומבה? שחיה? הליכה איטית? הליכה מהירה? טיול ערב עם חברה? אל תזלזלו בדבר.

לא אוהבת כלום? לא נורא.. תזרמי עם פעילות שפחות שונאת 😄, כי כלום נותן כלום.


טיפול בתירוצים

תקחו את עצמכם בידיים ותפסיקו לתרץ את עצמכם "למה בדיוק עכשיו אי אפשר לרזות. עובדים? כולם עובדים ומרזים. אני רואה חדר כושר מלא בהורים עובדים שמגיעים לפני ואחרי העבודה כי חשוב להם. קשיים עם ילדים – ילדים לא נעלמים והמשקל נשאר. לא חשבתי על התרוץ שלכם? לא נורא – תבטלו אותו בעצמכם. לפעמים 10 דקות של ספורט ביום, יכולות לפתור לכם את הבעיה.

excuse


הדרגתיות ועקביות

יש כאלו שאוהבים "להכריז על הדיאטה" ולתקוף את השומן. אני בעד, אם זה מה שעובד עבורכם.

אם לא, אני ממליצה על "הדרגתיות", להתחיל להוסיף משתנים מורידי משקל ולראות "על המשקל" איך, והאם הם משפיעים ורואים תוצאות הרזיה.


מאזניים חבר יקר

לדעתי, אי אפשר לרדת במשקל בלי לעמוד כל יום על המאזניים, באותה שעה – בלי לבוש או באותו לבוש.

זה צריך להיות הרגל כמו צחצוח שיניים.

אם חסר מאזניים, חבל להתחיל דיאטה.

אם חסרה סוללה למאזניים, תקנו.

אם מאזניים לא עובדים טוב, תקנו מאזניים.

גילוי נאות – סיפרו לי שבשומרי משקל מזהירים שלא להשתמש במאזניים. כל עוד מרזים שם אנשים, אני בעדם.

weight


לדעת להשתנות

זו תכונה חשובה שאני מלמדת גם את הילדים שלי מגיל קטן. אם משהו לא הולך, לא להיכנס לדיכאון כי זה לא עוזר לאף אחד, אלה לעשות חושבים מחדש ולשנות. שינויים דורשים זמן – תנו להם את הזמן שהם צריכים. תורידו קוראסון, תוסיפו קוראסון…תנו למשקל בבוקר להגיד את המילה האחרונה. תמיד יש יום חדש באופק לשנות ולהשתנות. תהיו אופטימיים.


סיפור הצלחה שלי

המשתנים שלי למשוואת ההרזיה היו:

אוכל

כל בוקר אני מתחילה עם קפה ומאפה. התחלתי את הדיאטה בלי מאפה והוספתי אותו לקראת הסוף, כשהורדתי את רוב המשקל. זה מעט את הדיאטה אבל אני נהנת יותר.

לקראת צהריים, בסביבות 11 בערך, אני אוכלת סלט עם לחם/קרקר ללא גלוטן או חומוס בצלוחית (הלחמים ללא גלוטן שנמכרים בסופרים משמינים. אני קונה לחמים מתמי בן דוד, בעלת מפעל קמח תמי). בכל מקרה, אני משתדלת מאוד, בזמן דיאטה, לא לאכול לחם – מכל סוג שהוא. חומוס מחליף לי את הלחם והוא לא משמין.

את ארוחת הצהריים אני דוחה לשעה שתיים שלוש (ואפילו ארבע) בצהריים ואוכלת כשאני מרגישה רעבה. אני אוכלת אוכל רגיל. ההבדל היחיד הוא שאני מורידה קצת פחמימות (אומרים שצריך לאכול כמות פחמימות שנכנסת לכף היד) או מקצצת אותם לגמרי, תלוי ביום.

בערב אני אוכלת: סלט, ביצה, לחם. אפשרות נוספת היא: סלט, קרקר וחומוס עם זעתר.

אני משתדלת לא לאכול בערב, אחרי 6 וללכת לישון ב-9 -10.

זאת בערך שיגרת האוכל שלי והיא נתונה לשינויים ובעיקר ל"הורדת פחמימות מהתפריט" לפי תוצאות ההרזיה.

המטרה שלי הייתה תמיד 1 ק"ג בשבוע. אם הייתי בזומבה , אז במהלך השבוע הייתי אוכלת אוכל רגיל. אם פספסתי זומבה, הייתי מורידה קצת פחמימות מהתפריט.

ספורט

כל ערב – טיול עגלה, יחד עם בעלי

פעמיים בשבוע – הליכה (ולא נסיעה) לחוגים של הבנות. חוג אחד דורש 20 דקות הליכה לכיוון אחד. הבנות התרגלו ללכת ואנחנו מאוד נהנות מההליכה הזאת. אנחנו מדברות על יום שעבר ופותרות בעיות ביחד. כיף.

זומבה ביום ראשון – הוספתי מאוחר יותר, וזה הדבר הכי טוב שקרה לי בדיאטה. אני נהנת ממנה יותר מכל ספורט אחר וגם מרזה ממנה יותר מכל ספורט אחר.

עיצוב וחיטוב ביום שלישי – הוספתי מאוחר יותר

פילאטיס ביום חמישי

מאזניים חבר יקר

כל בוקר, כשאני קמה, אני הולכת לשירותים ואחרי זה עולה על המשקל. גיליתי שבערב אני שוקלת בדיוק 1 ק"ג יותר מהמשקל שלי בבוקר.

טיפול בתירוצים

היו לי כל כך הרבה סיבות ("תירוצים" כבר אמרנו) כדי לעזוב את הכל באמצע:

בזומבה לא הכרתי את הצעדים. המורה גם לא לימדה אותם. שאלתי את עצמי – איך אלמד וארקוד כמו כולם?

החלפתי מורות זומבה. כל פעם נתתי סיכוי למורה אחרת עד שהגעתי לנחלה ולמוזיקה שאני אוהבת.

זומבה היא רק בימי ראשון. יום ראשון זה יום הנקיון שלי בדירה כי הדירה מבולגנת אחרי שבת. החלטתי לעבוד יותר – לנקות את הבית אחרי הזומבה.

בפילאטיס היה בכלל אסון. השרירים היו חלשים, הרגליים לא עלו… כל הנשים שמבוגרות ממני עשו את התרגילים פי אלף יותר טוב ממני. הייתי מאחורי כולם. הרשתי לעצמי לשכב על הגב, בין התרגילים, ולהנות מהתקרה. שחררתי..

התינוקת הייתה בהנקה מלאה והשארתי אותה בתינוקיה של הקאנטרי. כל פעם שהיא בכתה, קראו לי לדגל.

המשקל לא ממש ירד בהתחלה…

לדעת להשתנות

השינוי הגדול מבחינתי היה ההחלטה שאני לא יכולה להוריד משקל בלי להרשם למסגרת. תמיד, אחרי שלושת ההריונות הקודמים, הורדתי את המשקל לבד. כל פעם בשיטה אחרת. הפעם היה קשה יותר בגלל העומס בבית. הגעתי לתובנה שאני לא יכולה לבד ונרשמתי לקאנטרי האזורי. זה הספיק לי. משם רק התחילה העליה (או יותר נכון, "הירידה" 🙂 ).

כשראיתי שפילאטיס ועיצוב וחיטוב לא מספיקים להרזיה, הוספתי את זומבה.

החלפתי את מורי זומבה.

הורדתי מאפה בוקר והוספתי אותו מאוחר יותר.

הורדתי גבינות עם אחוזי שומן גבוהים שאני מאוד אוהבת. הפסקתי לקנות אותם הביתה.

הפסקתי לקנות לחמים ללא גלוטן שמשמינים.

הבאתי לתינוקת, שכבר גדלה, עוגיות בייבי ביס והרגלתי אותה לבקבוק, רק כדי שבתינוקיה של הקאנטרי יוכלו להרגיע אותה.

תמיד הייתי צריכה להרשם מראש, לפני הגעה לחוג, לתינוקיית הקאנטרי. כשראיתי, באמצע תקופת ההרזיה, שאני לא מצליחה להרשם לתינוקייה, בזמן הרגיל שלי, כי התינוקייה עמוסה, הלכתי להתלונן. לקח זמן עד ששינו את שיטת הרישום ויכולתי שוב להרשם לזמן שרציתי. בינתיים, החלטתי להמשיך להתאמן בזמנים שלא היו נוחים לי, ולעשות אימוני כושר אחרים.


וכל מה שנותר לי לאחל לכולם הוא בהצלחה! כל מה שלא תעשו יהיה טוב. עשיה, גם הקטנה ביותר, שווה פי אלף מחוסר עשיה. עשיה קטנה יכולה להוות פתח לעשיה גדולה.

וכך גם בחינוך ילדים… עשייה קטנה שווה יותר מחוסר עשייה. אבל זה כבר סיפור אחר.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s