פעילות: חלזון שמלמד את הפעוט מיון וחשבון

יצרתי את הפעילות הזאת תוך 10 דקות. יותר קשה היה להרגיל את בתי לפעילות הזאת כי היא דורשת מיומנויות מיון וחשבון גם יחד וזה לא פשוט לפעוטה.בתי לא רצתה בהתחלה לשתף פעולה (היא רק רצתה לזרוק את החרוזים איפה שבא לה). בכדי לצלוח את האתגר שהיא הציבה לי, עשיתי את הפעולות הבאות:1. הושבתי אותה בשולחן אוכל והצעתי לה לאכול את המאכל שהיא אוהבת ותוך כדי הארוחה, הגשתי לה את המשחק. זה קיבע אותה למקום ואיפשר לה להתרכז ולהתעניין במשחק.2. הגשתי את המשחק בבוקר כשהיא ערנית.3. בשלב הראשון שיחקתי במקומה, כשהיא צופה מהצד. התחלתי למיין את החרוזים כך שאני מחפשת רק מדבקה מספר 1 ותוך כדי שאלתי אותה שאלה: "איפה עוד 1?" (הכוונה למדבקה בעיגול על החילזון). זוהי שאלה שקל לה לענות עליה. היא הצביע על עיגול נוסף עם 1, ואני שמתי שם את החרוז (האחד). וכך המשכתי ועשיתי עם מדבקות נוספות. אם היא התקשתה לענות, עניתי במקומה.הדרגתיות זה שם המשחק והתוצאה היא ילדה ששמחה לשחק במשחק הזה שוב ושוב.

חומרים

גליל נייר טואלטמספרייםדבק סלוטייפדף A3מדבקות בשלושה צבעים – על כל צבע יהיה רשום מספר שונה: 1, 2, 3חרוזים בצבעים של המדבקות (מדבקה כחולה – חרוז כחול)

אופן ההכנה

גוזרים את נייר הטואלט לעיגולים ומדביקים את העיגולים, באמצעות סלוטייפ לדף A3, בצורת חילזון.רושמים על המדבקות מספרים באופן הבא, לדוגמא:מדבקות כחולות – מספר 1מדבקות אדומות – מספר 2מדבקות ירוקות – מספר 3מדביקים את המדבקות בתוך העיגולים של החילזון.

אופן המשחק

אפשר לשחק במשחק הזה בשני אופנים:משחק א – לימוד חשבון בלבדממיינים את החרוזים לפי מספר שרשום על המדבקה, בלי להתחשב בצבע של החרוז או המדבקה. לדוגמא, בעיגול בו רשום 3 יש לשים שלושה חרוזים.משחק ב – לימוד חשבון וצבעממיינים את החרוזים לפי מספר שרשום על המדבקה, תוך התחשבות בצבע המדבקה. לדוגמא: אם על מדבקה כחולה רשום 1, אנו נשים בעיגול – חרוז אחד בצבע כחול.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s