אני ממליצה ….

מברשת השיער – היו שלום 'מלחמות הבוקר'

חיי מתחלקים ל'לפני מברשת השיער הזו' ול'אחרי מברשת השיער הזו'. לא פחות ולא יותר.

פעם, לפני שמברשת השיער הזו 'הופיע בביתנו', זה היה סיוט לסרק את השיער של תמר בבוקר. התכוננו לסרק אותה כמו שמתכוננים למלחמה – מתכננים אסטרטגיה, בוחנים את האמצעים ומפעילים את כל "אמצעי הלחימה", החל מ"לשטוף עם הרבה מרכך בערב", "להשפריץ עם תמיסה מיוחדת לריכוך השיער בבוקר" ועד ל"לסרק, ממש בעדינות, כדי לא לגרום לטראומה אצל הילד". שום דבר לא באמת עבד.

רק גילוי של מברשת השיער הזאת החזיר את השקט לחיינו.

אף אחד לא יכל להגיד במשפחה איך מברשת שיער זו הופיע בביתנו (אולי נשלחה מלמעלה 🙂 ), אבל אני מאוד ממליצה עליה. היא מסרקת את השיער בעדינות, פותחת את כל הקשרים ללא מאמץ והילדה שוב רוצה להסתרק.

אתר Brain Pop – זמן מסך בלי ייסורי מצפון

קישור לאתר כאן.

"אמא, אם מחפשים ערך מצרים, אז מקבלים איזה 60 תוצאות!", עינייה הגדולות של נועה הסתכלו עלי בהתלהבות. זו הייתה הפעם הראשונה שבה היא נכנסה לאתר. … "קראתי על קלאופטרה! את מכירה אותה?", "יש שם את כל מה שסיפרת לנו עליו!".

אתם בוודאי יודעים איך קורים תהליכים חיוביים – הם איטיים, איטיים מאוד. אותו דבר עם האתר הזה. לקח לנו זמן לקחת אותו ברצינות.

פעם, חברה שלי סיפרה לי שיש אתר מעולה להעשרת הידע של הילדים, וקוראים לו Brain Pop. זכרתי את ההמלצה שלה, אך איכשהו, הזמן עבר ולא עשינו דבר עם ההמלצה. השאלות כמו "מאיפה אשיג את הסיסמא ואת שם המשתמש לאתר הזה?", " אולי בכלל החברה טעתה, והסיסמא של משרד החינוך לא תעבוד שם?", " ואם אעבור "את כל התהליך הזה", והילדה לא תתעניין בו בכלל? ", צצו ונעלמו.

אבל אחרי כמה חודשים של "כמעט נכנסנו", אנחנו נכנסנו באמת. הסיסמא של משרד החינוך (אותה הסיסמא ושם המשתמש שיש לכם לאתר "אופק") עבדה כמו פלא.

גם האתר היה מופלא…

אפשר לחפש באתר לפי מילת חיפוש, לפי נושאים ותת נושאים או לפי אנשים מפורסמים.

מאז שהאתר "נכנס לחיינו", אני מפנה את נועה לשחק במחשב במשפטים כמו: "נו, טוב, תהיי במחשב, רק לשעתיים ורק ב- Brain Pop". בלי ייסורי מצפון.

עיתון National Geographic לילדים

עוד המלצה טובה שקיבלתי מחברים היא לעשות מנוי ל- National Geographic לילדים (וזה מקום לציין שכל ההמלצות הכי טובות שקיבלתי בחיים נאמרו "כדרך אגב" וכנראה שצריך שני צדדים לכך שדברים טובים יקרו – אחד ש"מציין" והשני ש"קשוב למה שמציינים").

כמי שהייתה מנויה לעיתון בעבר והתקשתה להיפטר ממנו ומגביית כספים עבורו (רק חסימת כרטיס אשראי הפסיקה את הגבייה), היה לי מאוד קשה לעשות מנוי לעיתון חדש. בנוסף, חשבתי שעיתון זה כבר `passe והילדה לא תתעניין בו. טוב עשיתי שלא נתתי לפחדים שלי לעצור אותי. העיתון הוזמן, והוא מצויין.

העיתון מאוד מעשיר. קראתי אותו עם הילדה שלי ומאוד נהנתי. מלבד הכיף שבקבלת העיתון הביתה (אפקט ההפתעה), החלטתי להתייחס אליו ברצינות ולקבוע פעם בחודש, מאין חוג העשרה בו אמא ובת יושבות, נהנות מהקריאה ביחד ומעשירות את הידע שלהן.

להלן דוגמא לנושאים שבעיתון:

בנוסף קיבלנו מתנות שוות:

מפה של ישראל, רביעיות של חיות שיש להם שימושים רבים בביתנו, והמתנה הכי שווה – מד גובה, בו אפשר לראות בגובה של איזו חיה הילד ולקרוא עליה.

משחק לדוגמא ששיחקנו עם הרביעיות:

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s